معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خبرنگاران در توجه به نیازمندی‌ها و مسائل و مشکلات کشور و در عین حال، تبیین پیشرفت‌ها و واقعیت‌های موجود، از عزم جدی این معاونت در رفع دغدغه‌های صنفیِ خبرنگاران و ارتقای منزلت روزنامه‌نگاری خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، متن کامل پیام فرشاد مهدی‌پور به‌شرح زیر است:

عاشورا، یادآورِ مجاهداتِ مردان و زنانی است که با برافراشتن بیرق شرافت و آزادگی، چراغ حقیقت و آگاهی را به‌روی همه جهانیان برافروختند و برای همیشه‌ی تاریخ نورافشانی کردند.

تقارن 17 مرداد امسال با عاشورای حسینی، فرصتی مغتنم برای یادآوری این حقیقتِ روشن است که خبرنگاری در امتداد شغل اولیا و هم در ادامه‌ی منشِ راویان حماسه تاریخ‌سازی است که در جریان نهضت عاشورا با چشمان حقیقت‌بینِ خود، آنچه را که دیدند و شاهد بودند، به عینیتِ تمام برای مردم بازگو کردند و مفاهیم بلندی چون عشق و ایثار، آزادگی و اخلاص، صداقت و راستی و دیگر مفاهیمِ انسانی را با نهضت امام حسین (ع) گره زده و برای همیشه جاودانه ساختند.

بدون تردید، بخش بزرگی از رسالتی که امروز خبرنگارانِ ایرانِ اسلامی نیز بر عهده دارند، در ادامه‌ی همان مسیر  و در راستای همگانی کردن مفهوم «جهاد تبیین» به معنای واقعی کلمه است.

بازتاب عینی واقعیت‌ها و توجه به تولید محتوای فاخر، از جمله مصادیقی هستند که در جهاد تبیین می‌تواند پیروزی بخش باشد و در این عرصه هر قلم می‌تواند به مثابه‌ی یک سرباز پُرتوان عمل کند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، خبرنگار گرانقدر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، که در روز ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ حین انجام مأموریت رسانه‌ای در شهر مزار شریف افغانستان، به مقام رفیع شهادت نائل آمد، برخود لازم می‌دانم قدردان تلاش و فداکاری‌های تمام همکاران گرامی و خستگی‌ناپذیرم باشم که ضمن توجه به نیازمندی‌ها و مسائل و مشکلات ریز و درشت جاری، در تبیین پیشرفت‌ها و واقعیت‌های کشور نیز از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نقش به‌سزایی در امیدآفرینی به جامعه و ایجاد یاس و نا امیدی در دشمنان قسم‌خورده این نظام اسلامی ایفا می‌کنند.

توجه ویژه به موضوعات مهمی چون امنیت شغلی و استقلال حرفه‌ای خبرنگاران، یکی از اولویت‌های اصلی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی در دوره‌ی اخیر است و مطابق مصوبات، این معاونت عزمی جدی دارد تا با ارائه‌ی خدماتِ حمایتی جدید به این قشر فرهیخته، گامی اساسی برای رفع دغدغه‌های صنفیِ خبرنگاران و ارتقای منزلت روزنامه‌نگاری برداشته شود.

امید فراوان دارم همانطور که تا به امروز توانسته‌ایم، در ادامه نیز بتوانیم با اطلاع‌رسانیِ عینی و شفاف و با بهره‌گیری هرچه بیشتر از ظرفیت‌های نوین رسانه‌ای، در پاسداری از ارزش‌های اسلامی و صیانت از منافع ملی و مردمی، توفیقی روزافزون داشته باشیم.

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۵۶

 

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *